Şirket Profili

Şehirlerimizi bize ait kılan şüphesiz camilerimizdir.

Kadim medeniyetimizin hayal gücüyle şehirlerimizi ve şehirlerimizi daha yaşanabilir kılan mimari eserleri inşa ettik. Türk İslam düşüncesinin estetiğinin ve genetik geometrik zekanın sanatla bütünleşmiş eşsiz çıktılarıyla şehirlerimizi dantel gibi süsledik. Günümüzde bizi var eden geçmişimizle geleceğe dair hayal gücümüzü ortak paydada buluşturarak, Türk-İslam-Sanatını icra eden usta ustaların yardımıyla yeni camiler inşa ediyoruz.

Camii Kubbe’nin büyük bir ekibi var. Birlikte çalıştığımız ustaların tek bir ortak noktası var; hemen hepsinin Anadolu’nun her yerinde baba mesleğini yürüttükleri büyük atölyeleri var. Camii Kubbe’yi eşsiz kılan en önemli özelliği nitelikli ustalara ulaşabilmesidir. Üstlendiği sorumluluk ve stratejik duruşu nedeniyle mesleğin en önemli isimlerine nerede olursa olsun ulaşıyor. Taş ve mermer, çini, ahşap, vitray, süsleme, alem, hat ve daha birçok eserde Türk-İslam süsleme sanatlarının temel öğretilerine bağlı, köklü geçmişi olan titiz ve yetkin ustalarla işbirliği yapmaktadır.

Her ünitede mimari proje ile tamamlanan iş arasında neredeyse hiç fark kalmamasını hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için Cami Yapı, proje aşamasından teslimine, tasarımdan tasarımın amaca uygunluğuna kadar, referanslı ve her birimin sanat icra edebilme yeteneğine sahip yetkin ustanın seçiminde yetkin uzmanlığının yanı sıra profesyonel destek de almaktadır. Kullanılacak malzemelerin seçimi ve kalitesinin, şartnamelere uygunluğunun, sahadaki altyapı çalışmalarının, mimari ve teknik denetiminin belirlenmesi görevlendirilecektir. Camii Kubbe, projenin emanet edildiği maharetli ustaların desteğiyle, dini ve sosyal ihtiyaçları karşılayan, kadim ve günümüz mimari anlayışını yeniden harmanlayan camileri inşa etmeye devam edecek.
Tarihi estetik cami tasarımı, çağdaş fikirler ve bilimsel sağlamlık.